Królestwo dziecka

Pokój dziecka – magiczna komnata. Wszystko, bez wyjątku, estetyczne, kolorowe, dopasowane do wzrostu dziecka, płci i … bajkowych hitów. Duuuża wolna przestrzeń (w miarę możliwości) to sprawa priorytetowa przy urządzaniu tego pomieszczenia. Wszystkie sprzęty muszą więc być ustawione w sposób przemyślany, umożliwiający bezproblemowy dostęp do nich.

Co się tam dzieje?

Pokój dziecięcy jest dla użytkownika tegoż lokalu i sypialnią, i pokojem dziennym zarazem. To miejsce na zabawę i na odpoczynek. Często panuje „nieład artystyczny”, ale potem nastaje ład i porządek. Po zabawie wszystko powinno trafić na swoje miejsca (marzenia!). Warto też nauczyć dzieci, aby sięgały po zabawki potrzebne do wymyślonych zajęć: mają być wyścigi samochodów – niech wybierze autka, chce bawić się lalkami – bierze lalki i akcesoria dla lalek; chce budować – sięga po klocki.

 

Dobra organizacja

Zabawki można przechowywać w oryginalnych opakowaniach, ale można też wykorzystać mebelki specjalnie zaprojektowane do tych celów. Idealnie nadają się do tego organizery o drewnianej konstrukcji, z plastikowymi koszami. Polecane są do przechowywania większej ilości małych zabawek, np. klocków. Zajmują mało miejsca, mają ciekawą kolorystykę, a przede wszystkim są praktyczne. Każdy kosz może mieć inną zawartość: w jednym są klocki, w drugim pluszaki, itd. Pokój dziecięcy nie straci swego uroku, a będzie bardziej funkcjonalny.

2 komentarze

  1. Hmm, plusem takich koszy jest to, że zabawki są posegregowane (?). Minusem, że są otwarte, kurz szybko się zbiera

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *