Nowa generacja zabawek

Dawniej dzieci bawiły się misiami, lalkami czy autkami. Dorosły wchodząc do sklepu zabawkarskiego wiedział, albo domyślał się, co kupić dla dziecka. Teraz staje przed dylematem, ponieważ są zabawki dla dziewczynek, dla chłopców, są zabawki drewniane, pluszowe, materiałowe bądź plastikowe. Oprócz tego są zabawki edukacyjne i interaktywne. Co zatem wybrać?

 

Jak się bawić?

Nazwa zabawki interaktywne wskazuje, że zabawki wchodzą w interakcję z dzieckiem. Upraszczając, dziecko oddziałuje na zabawkę, a zabawka na dziecko. Tego typu zabawki wykorzystują rozwiązania technologiczne, dzięki którym mały człowiek może sprawić, że nagle zabawka zacznie oddziaływać na niego poprzez dźwięk lub ruch, np. naciśnie guzik z obrazkiem pieska i usłyszy szczekanie. Są to więc takie małe, proste roboty.

 

Trafny wybór

Zabawki interaktywne dla dzieci są droższe niż tradycyjne lalki czy pluszowe pieski itp. Czy zatem takie zabawki są warte swojej ceny? Na początku na pewno rozbudzą ciekawość malucha, jednak z czasem może okazać się, że wybór takiej zabawki był zupełnie nietrafiony. Jeżeli dziecko posiada już tego typu zabawki i nie korzysta z dodatkowych funkcji, nie ma sensu wydawać pieniędzy na marne. Jeżeli jednak wiemy, że jest to najskrytsze marzenie dziecka, które bawi się podobnymi zabawkami w tradycyjnej formie, zakup takiej zabawki może być strzałem w dziesiątkę.

2 komentarze

  1. Zdarza się, że dzieci boją się niektórych dźwięków. Warto, żeby spróbowało pobawić się zabawką rówieśnika. Zobaczymy wtedy, jakie są reakcje.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *