Zabawki i kreatywność

Dzięki zabawkom kreatywnym dziecko może wcielić się w kogo tylko zechce: w artystę, lekarza, kosmetyczkę czy konstruktora. Może rozwijać swoje małe pasje wykorzystując do tego pomysłowość, inwencję twórczą i wyobraźnię. Zabawki kreatywne bowiem, nie przynoszą gotowych rozwiązań, ale poszerzają fantazję, uczą cierpliwości, spostrzegawczości i doskonalą zdolności manualne. Pozwalają oderwać się od rzeczywistości i odpłynąć w krainę fantazji.

 

Propozycja dla dziewczynek

Niemal każda dziewczynka lubi malować, zwłaszcza na ciele. Taką możliwość dają kredki do malowania twarzy i ciała oraz różnobarwne lakiery do paznokci. Zabawa w pomysłową makijażystkę i kosmetyczkę sprawi niejednej dziewczynce ogromną frajdę. Bogate zaplecze kolorowych pseudo kosmetyków pozwoli małej artystce na tworzenie wielu, niebanalnych wzorów i kompozycji, a jedynym ograniczeniem będzie jej wyobraźnia. Twórczość własna to bardzo przyjemny sposób rozwijania zdolności artystycznych.

 

… i dla chłopców

Mały mężczyzna chce być małym konstruktorem? Zabawki kreatywne sprawią, że stanie się to możliwe! Dzięki nim dziecko ma możliwość samodzielnego złożenia określonego modelu, zabawki, gadżetu. Takie (odpowiedzialne!) zadania uczą cierpliwości i analitycznego myślenia. Wytrwałość i długie godziny poświęcone konstruowaniu oraz efekty pracy (zabawy) dostarczają mnóstwa radości i satysfakcji.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *