Projektujemy ogród współdzielony

Ogród to miejsce, gdzie szczególnie dorośli ludzie posiadający własne dzieci napotykają wiele problemów. W końcu jako dorośli chcemy się czasem odstresować, a na placu zabaw nie urządzimy zakrapianej imprezy.

Rozwiązanie salomonowe

Najbardziej rozsądnym wynalazkiem wydaje się zaprojektowanie ogrodu dla każdego, jednak nie jest to takie proste. Obie cechy trzeba połączyć i każdy musi mieć własny kąt. Część dla dorosłych to standardowo ławeczka, miejsce na grilla lub ognisko i stolik. Warto jest też zaplanować zadaszenie na gorsze pogody

Część dziecięca

Tej części poświęcimy właściwą część artykułu ze względu na o wiele większe możliwości dostosowania i gigantyczny wybór w zabawkach i nie tylko. Po pierwsze dzieci obserwując nasz relaks przy kawie w strefie dla dorosłych zapragną mieć meble ogrodowe dla dzieci i naprawdę nie da się im tego wybić z głowy. Dzieciaki w końcu od najmłodszych lat gonią dorosłych w każdym aspekcie życia. Jest jednak pewna rzecz, z której może skorzystać i dorosły i dziecko, jest to klasyczny i nieco zapomniany dziś hamak ogrodowy. Tam zarówno najmłodsi rozłożą swoje książeczki z bajkami i nieco nad ziemią będą oddawać się zabawie, jak i ojciec lub mamusia po ciężkiej pracy będą mogli oddać się lekturze ulubionego czasopisma. Ponadto dobrze jest umieścić też piaskownicę, huśtawkę i przede wszystkim bezpieczną zjeżdżalnię. Ze zjeżdżalni radość dzieci jest niezmienna i niezależna od upodobań. Tą zabawką cieszą się wszystkie pokolenia, a i rodzice mogą z niej skorzystać.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *