Zmiana warty w zabawkach

Postęp przynosi zmiany w wielu aspektach, nie ma się zatem co dziwić temu, iż również w kwestii zabawek zmieniły się diametralnie wszystkie podstawowe wymagania i elementy. Dzięki temu właśnie musimy na nowo oswoić się z pewnymi rzeczami.

Elektronika

Obecność elementów elektronicznych w zabawkach to już coś, co zna każdy. Obecne zabawki mogą rozpoznawać twarze, uczyć się ruchów i reagować odpowiednio na różnego rodzaju gesty. Zabawka staje się niejako cybernetycznym zwierzątkiem, o którym to nasze pokolenie nawet nie myślało. Niestety ma to też swoje wady, przede wszystkim potrzebne jest zasilanie bateryjne lub akumulatorowe. W przypadku kiedy zabraknie prądu, wiele dzieci przeżywa po prostu szok. Płacz i krzyki u dziecka, które nie do końca rozumie, iż jego elektroniczny piesek nie jest żywym stworzeniem, mogą się pojawić.

Zabawki licencjonowane

Kolejnym typem są zabawki dla dzieci licencjonowane na podstawie znanych bajek, filmów i seriali dla najmłodszych. One to skutecznie przyciągają uwagę milusińskich, którzy to przecież kiedy zobaczą zabawkę z logo ich ulubionego serialu animowanego, a w dodatku ta zabawka przedstawia jedną z głównych postaci, to niewielkie są szanse na zwalczenie potrzeby tego dziecka wobec zakupu. Ponadto podróbki takich zabawek zwykle mają nieco zmienione logo, a ich jakość pozostawia tak wiele do życzenia, że wręcz stają się one szalenie niebezpieczne. Trzeba jednak ten postęp zaakceptować i próbować odnaleźć się w tym tak jak nasze dzieci.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *